Total grafisk respons!

Flytten är klar

Flytten är klar

Flyttfasen 2011-11-11

Då är det dags för nästa steg i sammanslagningen, nämligen flytten av hela Skylt Text & Design till Stemas lokaler på Druveforsvägen 9, (mitt emot Textilmuséet). Vi har under ett par månader nu försökt fila lite på lokalerna för att så långt det är möjligt försöka möta våra kunders och medarbetares behov och önskemål.

Ett starkare Stema med mer att erbjuda

För er kunder fortsätter allt som vanligt. Alla medarbetare är kvar, möjligtvis ännu mer peppade än tidigare, och har samma fokus på att ge dig utmärkt service. Som företag har vi nu ännu mer att erbjuda dig som kund. Dessutom står vi än bättre rustade i framtidens konkurrens – en garanti för att vi också i fortsättningen kommer att kunna erbjuda er konkurrenskraftig service och kvalitet till attraktiva priser.

Nya telefonnummer och mailadresser

Den 11:e november flyttar de 7 nya medarbetarna in hos oss på Stema. Det kan under ett par dagar i början bli lite problem med konvertering av tel-nr m.m men vi gör allt för att det ska gå så smidigt som möjligt. Här är de nya kontaktuppgifterna:

Ken Berggren 033-237486, 413016, ken@stema.nu 
Johnny Adam 033-237487, 413017, johnny@stema.nu 

Helene Nittborn 033-237485, 413012, helene@stema.nu 
Robban Puuraid 033-237473, 413028, robban@stema.nu 

Mia Thörn 033-237489, 413019, mia@stema.nu 
Marina/Carina 033-237481, 413026, dekor@stema.nu 

De gamla telefonnumren och mailadresserna kommer att gälla parallellt ett tag framöver.
Är det något du undrar över gällande flytten? Vill du höra mer om vad vi kan erbjuda vad gäller dekaler, screentryck, digitalprint i stora format, skyltar, fordonsdekor m.m? Eller vill du bara ge glada tillrop?

Tveka inte att höra av dig till någon av oss!

Varma hälsningar

Mats & Stefan
Mats: mats@stema.nu / 033-23 74 78 / 0705-23 74 78
Stefan: stefan@stema.nu / 033-23 74 79 / 0705-23 74 79

nu_ar_flytten_klar

Kontakt information

033-23 74 70 - Borås

0321-125 11 - Ulricehamn

033-48 07 00 - Responstryck AB

Email: screen@stema.nu

Vi är ett kreditvärdigt företag enligt Bisnodes värderingssystem som baserar sig på en mängd olika beslutsregler. Denna uppgift är alltid aktuell, informationen uppdateras dagligen via Bisnodes databas.ISO9001ISO9001

Postadress

Postadress
Stema Specialtryck AB
Box 969
501 10 Borås
Responstryck AB
Box 414
501 13 Borås

Våra kontor

Besöksadress

Stema Specialtryck AB
locationDruveforsvägen 9
504 33 Borås
locationHäggelundsvägen 15
523 38 Ulricehamn

Responstryck AB
locationArmbågavägen 3
506 30 Borås

Öppettider

location Måndag - Torsdag: 07:00 - 16:00
Fredag: 07:00 - 13:00
Frukost: 09:00 - 09:20
Lunch: 12:15 - 13:00

Sociala medier